Оповiдання: Колекцiонер (рассказ: Колекционер)

Оповiдання: Колекцiонер (рассказ: Колекционер)

Page 1 Page 2 Page 3

Солодкий запах розповсюджувався із неймовірною швидкісттю. Наче алкогольне сп’яніння він розливався по судинах повітря навколо мене. І ті тремтіли коло тонких ніздрів.
Я йшла вулицею, всіяною квітами. Своїми червоними серцями вони розривали спокій буденності, пульсували життям. Ніби хтось обарвив їх свіжою кров’ю, бо не мав фарб, але знав як має виглядати досконалість. І тепер маки мали соковитий багряний колір.
Втім, солодкий запах мене дратував. Так пахне гниле стебло колись чарівної, а зараз мертвої квітки. Так пахне смерть, розпад.
І раптом я зрозуміла, чому маки лежать у мене під ногами, і чому я настільки велична, що можу здушувати їх тіла своїми ногами. Справа в тому, що я людина, яка іде вулицею, по своїх справах. А вони – лише квіти.
-Пані, обережніше! — привів мене до тями гнівний чоловічий голос.
-Вибачте. — мовила я сором’язливо.
Треба дивитися куди іду, ато так можна не тільки на людину, а й на стовбур дерева чи на бетонний ліхтар налетіти.
Я оминула зупинку автобуса, пройшла далі, вздовж старовинної вузенької вулички. Ноги майже самі винесли мене на перехрестя. Я давно вже не була тут, саме на цьому перехресті, що веде у стільки різних боків. Я стояла посеред вулиці, наче крапка, з якої можна провести безліч ліній, у будь-якому напрямку, і кожна з них ніколи не перетнеться з іншою. І кожна з обраних крапкою доріг буде мати ціль, буде мати перешкоди і прагнення, буде мати в собі ціле подальше життя.
Щось раптово заскрежетало за моєю спиною. Я озирнулась.
-Ти шо, з глузду зїхала? Якого біса ти посеред дороги стала? Дурна, чи шо? — кричав на мене водій.
Я знов знітилась і вибачилась. Дійсно, думаю нам обом не сподобалась би картина моїх нутрощів, розкиданих по дорозі і пошкодженної червоної машини за тим, що колись було моєю спиною.

Page 1 Page 2 Page 3

Похожие материалы:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>